Tradycja i nowoczesność – nowe siekiery Norden

by redakcja serwisu

Jesień to doskonały czas na zakup nowej siekiery. Z pewnością przyda się do prac porządkowych w ogrodach, czy do przygotowania drewna do kominka. To również niezbędne wyposażenia dla osób lubiących leśnie wędrówki. W październiku pojawiły się na rynku nowe siekiery Norden firmy Fiskars dedykowane do wszystkich osób ceniących sobie wysoką jakość i innowacyjność narzędzi dla domu i ogrodu, połączone z tradycyjnymi drewnianymi elementami.

Co wyróżnia nowe siekiery?

Przede wszystkim warto podkreślić, że dzięki siekierom Norden Fiskars powraca do swoich korzeni. Najwyższej jakości drewno hikorowe, wykorzystywane do produkcji trzonka, nadaje mu autentycznego i naturalnego charakteru tradycyjnych drewnianych siekier. Natomiast  dzięki  przeprowadzonym testom możemy mieć pewność, że ostrze pozostanie na swoim miejscu, a siekiera będzie wytrzymała, trwała i zagwarantuje efektywną pracę.

Po pierwsze – bezpieczeństwo

Fiskars zadbał, o to aby nowe siekiery spełniały najwyższe standardy bezpieczeństwa. Gwarancją jest trwałe i pewne połączenie pomiędzy głowicą i trzonkiem. Lekka, odporna na pęknięcia i wstrząsy osłona na trzonku została wykonana z tworzywa FiberCompTM, a trzonek o haczykowatym zakończeniu zapewnia pewny i bezpieczny chwyt oraz uniemożliwia wyślizgnięcie się narzędzia z ręki.

Po drugie – niezrównana wytrzymałość

Nowe siekiery posiadają wyjątkowo ostre ostrze o wysokiej odporności na tępienie. Ponadto ostrze jest podwójnie hartowane co gwarantuje niezawodność nawet podczas najbardziej wymagających zadań. Co więcej – siekiery Norden są idealnie wyważone dlatego praca nimi jest nie tylko bezpieczna, lecz także skuteczna i komfortowa. Środek ciężkości umiejscowiony blisko głowicy daje idealną równowagę i rozłożenie wagi, zwiększając skuteczność pracy.

Po trzecie – najwyższa jakość wykonania

O wyjątkowości nowych siekier decydują również wysokiej jakości materiały. Należy do nich drewno hikorowe wykorzystane do produkcji trzonka czy stal węglowa, z której wykonane zostało ostrze. Drewno hikorowe charakteryzuje się wysokim poziomem sprężystości, co pozwala na redukcję drgań występujących podczas pracy.

Na dodatek – 25 lat gwarancji!

W ofercie znajdują się 3 modele – dwie siekiery ciesielskie oraz siekiera rozłupująca i na wszystkie producent przewidział wyjątkowo długą gwarancję. Zakup siekiery Norden to zatem inwestycja na lata, w najwyższą jakość inspirowaną nordycką przyrodą i tradycjami.

Sezon kominkowy z nową siekierą Norden – dlaczego nie!

Już wkrótce na dobre rozpocznie się sezon kominkowy. Jeśli jesteśmy wielbicielami ciepła domowego kominka i przygotowujemy samodzielnie drewno na opał to powinniśmy pomyśleć o odpowiednim sprzęcie. Bez dobrej siekiery ani rusz. Jeśli cenimy jakość i dodatkowo lubimy tradycyjne drewniane narzędzia to warto pomyśleć o nowej siekierze Norden. Pamiętajmy, że do różnych zadań potrzebne są różne rodzaje siekier. Siekiery ciesielskie najlepiej nadają się do rąbania i precyzyjnej obróbki drewna. Przydadzą się również w lesie przy okrzesywaniu ściętych drzew i ścinaniu mniejszych pni. To doskonałe narzędzie na leśnie wędrówki czy biwakowanie. Z kolei siekiery rozłupujące to bardziej wyspecjalizowany rodzaj siekier, który sprawdzi się podczas przygotowywania drewna na opał. Głowica jest krótsza i bardziej masywna niż w przypadku siekier ciesielskich. Długi trzonek pozwala w większym stopniu wykorzystać siłę odśrodkową podczas rozłupywania pni.

Related Posts

Leave a Comment