Sprawdź nasz sposób na zagospodarowanie przestrzeni w kamperze

by redakcja serwisu

Kemping to świetny sposób na spędzenie czasu w towarzystwie rodziny oraz przyjaciół. Aby czas ten wszystkim minął jednakowo przyjemnie, warto jednak zabrać ze sobą kilka podstawowych rzeczy. Czasem jednak może to przysporzyć kilku problemów. Największym wyzwaniem jest bowiem zorganizowanie przestrzeni w kamperze tak, by wszystko się w nim zmieściło. Ograniczony metraż, oraz konieczność chowania wszystkich ruchomych przedmiotów to nie lada wyzwanie, którym należy stawić czoła. Jak jednak tego dokonać? Co zrobić w sytuacji, gdy w kamperze brakuje łóżka?

Meble z pojemnymi szufladami

Jadąc na kemping warto upewnić się, czy wszystkie zabrane z sobą rzeczy, aby na pewno zostały pochowane tak, by nie przemieszczały się w trakcie jazdy pojazdem. Mowa tu zwłaszcza o sprzęcie kuchennym, który niezabezpieczony może stanowić zagrożenie. Menażki, bidety, termosy, talerze, sztućce, czajniki i inne sprzęty do gotowania powinny być pochowane w szczelnie zamkniętych szufladach oraz szafkach. Jeżeli już takie posiadasz i zastanawiasz się, gdzie znajdziesz najpotrzebniejsze przedmioty na kemping — wszelkie, niezbędne akcesoria kempingowe znajdziesz w ofercie Decathlon. Przedmioty takie jak pościele, koce i śpiwory najlepiej będzie przechowywać w rozkładanych tapczanach.

Organizacja przestrzeni w przyczepie kempingowej

To wbrew pozorom niełatwe zadanie. Wymaga ono bowiem dobrych zdolności organizacyjnych oraz smykałki do architektury wnętrza. W tym celu warto więc uwzględnić, że:

  1. Pojazd się przemiesza — meble będą więc musiały zostać przytwierdzone do ścian i podłoża w sposób trwały. W przeciwnym wypadku mogą bowiem oderwać się i wywołać wielu szkód;
  2. Kamper posiada ograniczenia przestrzenne — samochody kempingowe z reguły są niewielkich rozmiarów, dlatego też należy postawić na meble, które mogą się składać. Dzięki temu, w trakcie ich nieużywania możesz j po prostu złożyć, przez co zyskasz więcej przestrzeni;
  3. Warto postawić na dużą ilość mebli ze schowkami — duża ilość szafek, pozwoli pochować wszelkie nieprzymocowane przedmioty oraz zabezpieczyć je  przed przemieszczaniem;
  4. Meble kuchenne muszą być staranie zabezpieczone — w przeciwnym razie wszystkie naczynia oraz kuki mogą się potłuc. Warto również zainwestować w dobrej jakości, nieotwierające się szuflady na noże i inne sztućce.
  5. Liczy się każdy centymetr powierzchni — dlatego też warto wykorzystywać szafki podwieszane, które można zamontować np. nad rozkładanym łóżkiem.

Brakujące łóżko

Przygotowując kamper należy się również upewnić, czy aby na pewno posiada on wystarczającą ilość miejsc do spania. Ograniczony metraż tego pojazdu nie zawsze bowiem pozwoli na wstawienie dodatkowego posłania, czy nawet łóżka polowego. W takim wypadku warto jest jednak mieć pod ręką indywidualnie skrojone materace. Gdzie ich można użyć? Eksperci wyróżniają dwie możliwe opcje. W kamperach z alkową i typu półintegral czy kampervan można położyć je na siedzeniach w kabinie. Jeżeli natomiast ma się do czynienia z przyczepą kempingową, która ciągnięta jest za samochodem — materace te można wykorzystać np. poprzez wstawienie ich do bagażnika samochodu. Dla uzyskania większej przestrzeni warto również złożyć fotele pasażerskie w aucie. Materace krojone na zamówienie można także wyłożyć np. na podłodze wewnątrz przyczepy. Są one niezwykle mobilne oraz wygodne. Składają się ze stelaża (np. ze sklejki_ oraz piankowego materaca, który się składa. Często również są one wyposażone w zamek błyskawiczny lub rzepy, z pomocą których można przedmiot złożyć.

Related Posts

Leave a Comment