3 proste kroki, aby wybrać dobrą firmę budowlaną

by redakcja serwisu

Chcąc zbudować dom, wykonać remont mieszkania, przeprowadzić prace aranżacyjne, musimy często skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy budowlanej. Znalezienie odpowiedniej, takiej, która będzie realizować usługę zgodnie z projektem, naszymi wytycznymi, rzetelnie, bez marnowania materiałów, łatwo nie jest. Duża konkurencja i niestety nierzetelność wielu wykonawców sprawia, że łatwo możemy wpaść w pułapkę. Na co zwracać uwagę podczas wyboru firmy budowlanej? Podpowiadamy.


Szukanie firmy remontowej albo budowlanej najczęściej zaczynamy od przeszukiwania internetu. To obecnie najpopularniejsze źródło wiedzy, gdzie praktycznie natychmiast otrzymujemy możliwość kontaktu do wielu wykonawców z naszego regionu. Bardzo popularne w ostatnich czasach są fora budowlane oraz grupy na portalach społecznościowych, gdzie dodatkowo szybko sprawdzimy opinie o danej firmie. Najlepszym i stosunkowo najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest to, aby otrzymać kontakt do firmy budowlanej bezpośrednio od naszych znajomych. Czym się powinniśmy kierować, gdy wybieramy wykonawcę?

Firma legalnie działająca, podpisująca umowę

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby nasz wykonawca prowadził biznes legalnie oraz podpisał z nami umowę. Legalnie działająca firma ponosi pełną odpowiedzialność za prace, które wykonuje, a umowa określa ramy tej współpracy, zakres obowiązków, jak również termin oraz cenę. Dysponując umową, mamy większą pewność, że wykonawca nie porzuci zlecenia.

Udokumentowane doświadczenie

W branży remontowo-budowlanej oraz dekoracyjnej, liczy się przede wszystkim portfolio. To na jego podstawie najczęściej określamy (na początku) jakość prac, decydujemy, czy usługi, np. układanie płytek, paneli, tynkowanie czy malowanie, spełnia nasze oczekiwania. Im więcej zdjęć prezentuje firma, tym lepiej.

Ustalenie cen

Doświadczona firma, która może pochwalić się udanymi realizacjami, również zaproponuje ceny, które realnie będą odzwierciedlać wartość wykonywanych prac. Ustalenie zakresu pracy, metody pracy, listy materiałów, które będą niezbędne, to jedna z najważniejszych kwestii współpracy. Podstawą jest opieranie się na projekcie, dokonanie oględzin budowy, jak również wykonanie pomiarów. Ustalone ceny powinny obowiązywać do końca remontu, nie powinny być zmieniane w jego trakcie, aby zlecający remont, nie był po prostu zaskoczony kosztami. Wybór odpowiedniej firmy budowlanej to zdecydowanie połowa sukcesu.

Related Posts

Leave a Comment