Ekskluzywne uchwyty do mebli – podaruj swoim meblowe drugie życie

by redakcja

Odnawiasz stare meble i chcesz im nadać stylowego wyglądu poprzez dodanie do nich modnych uchwytów? Wybór jest tak szeroki, że nie wiesz na które się zdecydować? Chcesz, aby były one praktyczne i funkcjonalne, ale również efektowne? Chcesz, aby uchwyty zmieniły oblicze starych mebli i nadały im niepowtarzalnego charakteru? Poniżej kilka wskazówek, czym się kierować przy wyborze ekskluzywnych uchwytów meblowych oraz jakie rodzaje są dostępne. Te małe detale sprawią, że Twoje meble będą wyglądały nowocześnie i nietuzinkowo.

Jak wybrać odpowiednie uchwyty do mebli?

Istnieją trzy najważniejsze kryteria, które należy wziąć pod uwagę:

1. Odpowiedni design – wybierz uchwyty meblowe, które będą pasowały do ogólnego wystroju pomieszczenia. Dzięki temu dodatkowo podkreślą one indywidualny charakter Twojego mieszkania. Wymiana uchwytów nada Twojemu wnętrzu nowym wymiar. Wystarczy pomysł i trochę wyobraźni, aby niewielkim kosztem zmienić klimat pomieszczenia.

2. Jakość użytych materiałów oraz sposób i miejsce produkcji – jeśli chcesz, aby posłużyły Ci na dłużej, wybieraj uchwyty topowych producentów, którzy gwarantują najwyższą jakość swoich produktów. Uchwyty wykonuje się najczęściej ze stopu cynku i aluminium pokrytego powłoką galwaniczną. To pozwala na otrzymanie różnego rodzaju wykończeń, np. błyszczącego chromu, złota, satyny lub brązu. Taka powłoka zdobi pomieszczenie, ale również zapewnia trwałość (pełni funkcję ochronną). W trosce o klientów firmy przygotowały również produkty odpowiednie dla alergików – uchwyty niezawierające niklu i chromu.

3. Przeznaczenie – dobranie kształtu, koloru oraz funkcjonalności w dużej mierze zależy od tego, jak często oraz kto będzie go używał. Jeśli mają być to uchwyty do kuchni warto postawić na uniwersalne modele – dzięki temu będą odpowiednio dopasowane do małych oraz większych dłoni. Zdobione ekskluzywne uchwyty meblowe wybierajmy do mebli mniej używanych o funkcji ozdobnej – komoda, barek, witryna. Jeśli chodzi o uchwyty łazienkowe to powinny one być przede wszystkim funkcjonalne o zdecydowanych kształtach – uchwyt może pełnić funkcję wieszaka na ręcznik.

Rodzaje uchwytów

1. Gałki

To symetryczne osiowo jednopunktowe uchwyty, które dodatkowo możemy podzielić na trzy podgrupy:

– małe – delikatne punkty o średnicy do 20 mm, które wymagają  sprawnego chwytu. Przy ich wyborze musimy wziąć głównie pod uwagę miejsce ich przeznaczenia.

– średnie – średnica w przedziale 20 mm – 40 mm. Gałki te są najbardziej popularne, ze względu na ergonomię i wygodę. To najlepszy wybór dla osób lubiących klasykę – skromne i punktowe.

– duże – średnica powyżej 40 mm. Bardzo wygodne uchwyty punktowe o zdecydowanym charakterze dla osób lubiących mocne akcenty.

2. Uchwyty podłużne

To rodzaj uchwytów, które są bardzo wygodne w użytkowaniu i uniwersalne – nadają się do mebli łazienkowych, kuchennych oraz do pokoju dziecięcego. Szeroki wybór designu, kolorów i wzornictwa sprawia, że każdy wymagający klient znajdzie odpowiedni uchwyt dla siebie.

3. Uchwyty T-bar

Uchwyt typu T-bar to nic innego jak uchwyt w kształcie litery T, w wersji jedno- lub dwupunktowej o podłużnej części do chwytania. To połączenie klasyki, minimalizmu oraz innowacyjności – polerowane, lakierowane, bogato zdobione, metalowe ze żłobieniami, o charakterze skandynawskim lub loftowym.

4. Uchwyty krawędziowe

Idealne do minimalistycznych wnętrz, gdyż nie rzucają się w oczy, dzięki temu, że są mocowane do krawędzi frontu (od góry lub od boku).

5. Muszlowe

Nowoczesne i ekskluzywne uchwyty do mebli w stylu skandynawskim, które łączą w sobie wygodę uchwytów krawędziowych oraz estetykę gałek. Montowane zazwyczaj w trzech, ale czasami też w dwóch punktach. Posiadają specjalne wgłębienie, co sprawia, że są bardzo wygodne do łapania, ciągnięcia i pchania.

 6. Wpuszczane

Uchwyty te składają z elementu wklejanego w głąb mebla oraz ozdobnego akcentu na froncie. To idealne rozwiązanie dla drzwi przesuwanych w bok lub do góry oraz w miejscach, w których nie ma możliwości zamontowania uchwytu na froncie.

Odśwież nie tylko swoje meble, ale również całe mieszkanie, dzięki ekskluzywnym uchwytom meblowym. Nadaj swojemu wnętrzu nowoczesnego charakteru.

Szukasz ekskluzywnych uchwytów do mebli? Odwiedź: DOTmanufacture.com

Related Posts

Leave a Comment