Komoda loftowa – niezbędnik sypialni w stylu industrialnym

by redakcja serwisu

Urządzenie wnętrza sypialnego w stylu industrialnym to nie lada wyzwanie. Przy wyborze odpowiednich mebli należy kierować się zwłaszcza ich oryginalnością oraz unikatowością. Nie inaczej jest w przypadku komody, która niekoniecznie musi służyć tylko i wyłącznie do przechowywania tam niezbędnych rzeczy. Coraz częściej jest to mebel o wielofunkcyjnym charakterze, podkreśla wyjątkowy design loftowego wnętrza.

Kolor komody loftowej

Dość często w sypialniach industrialnych królują ceglane lub betonowe ściany. Na tle takiego stylu sprawdzi się komoda, która w interesujący sposób kontrastuje z surowością otoczenia. Warto zadbać o to, aby ten jeden, charakterystyczny element wyróżniał się nieco stonowaną elegancją. Komoda loftowa wykonana w stylu współczesnego wzornictwa i z lekkim połyskiem frontów będzie w ciekawy sposób odróżniać się od surowych ścian. Obowiązkowym elementem są charakterystyczne nóżki, które dodają takim meblom specyficznej lekkości, a przy tym ułatwiają utrzymanie czystości. Powinny być wykonane z ciemnego, kontrastowego materiału, najlepiej z metalu.

Walory użytkowe komody loftowej

Komoda loftowa powinna być wystarczająco pojemna, aby pomieścić w niej wszystkie niezbędne rzeczy, które zawsze chcemy mieć pod ręką w sypialni. Mowa tutaj przede wszystkim o odzieży, która zajmuje niewiele miejsca. Będzie to więc bielizna, skarpetki, krawaty, a także ubrania sportowe. Pozostałą garderobę należy przechowywać w większej szafie.

Warto także zauważyć, że w nowoczesnych sypialniach wysokie komody służą również celom dekoracyjnym. W dolnej części znajdują się szuflady z odzieżą, natomiast w górze jest przestrzeń, którą można przeznaczyć na umieszczenie tam interesujących figurek i innych ozdób podkreślających industrialny styl wnętrza.

Jakość komody loftowej

Niezależnie od intensywności użytkowania komody należy zwrócić uwagę, aby był to mebel solidny i odporny na przypadkowe uszkodzenia. Najlepiej dodatkowo wzmocniony metalowymi elementami. Musi być także bezpieczny w użytkowaniu, więc warto sprawdzić czy posiada odpowiednie atesty związane z zastosowanymi farbami. Dość często można spotkać się z meblami wykonanymi z drewna pochodzącego z recyklingu. Niegdyś doceniało się to konkretne rozwiązanie ze względu na oszczędności i niską cenę, dzisiaj ceni się z powodu ekologii. Niezależnie od zastosowanego surowca należy upewnić się, że komoda jest wykonana z wysokiej jakości materiałów. Przełoży się to tym samym na wieloletnie użytkowanie bez uszczerbku na jej wyglądzie.

Related Posts

Leave a Comment