Fornir kamienny w kuchni – jakie ma zastosowanie?

by redakcja serwisu

Aranżacja kuchni musi być dokładnie przemyślana. W grę wchodzi szereg czynników, które musimy wziąć pod uwagę – od mebli, po materiały wykończeniowe oraz dodatki, które nadają wnętrzu charakteru. Bardzo modnym rozwiązaniem jest wprowadzenie do niej forniru kamiennego, który jest nie tylko bardzo trwały, ale także szalenie elegancji. Co ważne – bardzo dobrze sprawdzi się zarówno we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym, jak również klasycznym. Dlaczego jeszcze warto na niego postawić? Podpowiadamy.

Czym jest fornir kamienny

Fornir kamienny jest okładziną wykonaną z kamienia naturalnego. To materiał cienki (przedział grubości 1-3 mm), lekki i łatwy w aplikacji. Przy odpowiednio wykonanym montażu posłuży przez wiele lat i będzie zdobił wnętrza. Na tym jednak jego rola się nie kończy – z racji tego, że jest odporny na wilgoć, jak również uszkodzenia mechaniczne, z powodzeniem może być stosowany także na zewnątrz. Ta tapeta z kamienia udowadnia, że technologia nieustannie się rozwija i z jej pomocą można stworzyć materiały obok których nie może przejść obojętnie żaden miłośnik dobrego designu oraz rozwiązań, które pozostaną z nami na lata.

Fornir kamienny w kuchni

Jako że fornir kamienny jest materiałem w pełni wodoodpornym jak również odpornym na ścieranie etc. wprowadzenie go do przestrzeni kuchennej będzie bardzo dobrym pomysłem. Wpisze się w gusta zarówno amatorów klasycznych rozwiązań, jak również tych, którzy szukają ciekawego akcentu dekoracyjnego wpisującego się w nowoczesną przestrzeń.

Fornir kamienny może posłużyć jako okleina frontów, które już nam się opatrzyły lub też wymagają liftingu. Świetnie sprawdzi się także w przestrzeni między szafkami idealnie zastępując niemalże wszystkie popularne materiały. Wprowadzenie go na ścianę oddzielającą kuchnię od salonu, jeśli dysponujemy aneksem kuchennym będzie także bardzo ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym, jak również sposobem na wydzielenie nie stref.

Kamień dekoracyjny jest bardzo popularny i niewiele wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Nic dziwnego. To rozwiązanie zarówno uniwersalne, jak również ponadczasowe. Inwestycja w fornir kamienny można z powodzeniem powiedzieć, jest działaniem na lata. Wpisuje się zarówno w konwencję przełamania klasyki gatunku, jak również tego, że z jego pomocą stworzymy klimat wpisujący się w większość stylów – od klasycznych, po bardzo modne loftowe czy też skandynawskie. Na rynku dostępne są różne kolory i wzory, więc nie będzie najmniejszego problemu z dobraniem ich do naszej przestrzeni.

Related Posts

Leave a Comment