Kominek tradycyjny. Ciepło domowego ogniska od marki Kratki

by redakcja serwisu

Salon, sypialnia, jadalnia, kuchnia, gabinet, a może pokój gościnny? Każdą przestrzeń możemy uczynić wyjątkową. W dodatku nie wymaga to wielkiego wysiłku – wystarczy tylko jeden dzień, by samodzielnie przeprowadzić metamorfozę wnętrza. Dla przykładu, marka Kratki oddaje w nasze ręce dwa rodzaje kominków – Home Easy Box i Simple Box . Przepiękna wizja ognia z trójstronnego paleniska w nowoczesnej, minimalistycznej zabudowie nada elegancji każdej aranżacji i stanie się sercem każdej przestrzeni. Widok żywego blasku ognia w stylowej obudowie to przykład ponadczasowego piękna, które nie może się znudzić – domownicy zawsze będą się nim cieszyć, a goście nie będą mogli wyjść z zachwytu.  

… i w każdej aranżacji

Jeszcze do niedawna uważano, że kominki tradycyjne zarezerwowane są dla wyrafinowanych wnętrz o klasycznym, eleganckim wystroju. Dziś, różnorodny asortyment marki Kratki sprawia, że czarującym blaskiem i ciepłem igrającego ognia mogą się rozkoszować właściciele wnętrz urządzonych w najróżniejszych stylach. Cudowny spektakl płomieni zamknięty w tradycyjnym kominku opiera się szybko zmieniającym wnętrzarskim modom i trendom. Jest wyborem na lata. W dodatku bogaty wybór typów obudowy pozwala na dostosowanie kominka do każdego gustu. Kamień, drewno, kryształki Svarowskiego, a może spiek kwarcowy? Każdy odnajdzie coś, co idealnie zgra się ze stylem aranżacji wnętrza i nada pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru.

Ciepło i ekologicznie

W sercu domu nie powinien gościć nieprzyjemny chłód, dlatego tradycyjne kominki nie tylko pięknie się prezentują, lecz także stanowią efektywne źródło ogrzewania. Ciepło z niego płynące z jest świetnym uzupełnieniem centralnego ogrzewania w chłodne jesienne i zimowe wieczory. A w przypadku awarii systemu ciepłowniczego to kominek zapewni w domu przytulne ciepło – najbliżsi nie będą odczuwali obniżenia temperatury, a najmłodsi nie będą obawiać się ciemności. Do licznych zalet kominków tradycyjnych należy też niewątpliwie ich ekologiczny charakter. Urządzenia marki Kratki spełniają kryteria Ekoprojektu i są przyjazne dla środowiska naturalnego. W kominku pali się suchym drewnem liściastym, które nie emituje niebezpiecznych i zagrażających środowisku substancji, a przy tym jest jednym z najtańszych źródeł ogrzewania. Tak spalane drewno nie przyczynia się także do powstawania smogu.  Czego chcieć więcej?

Marka Kratki to renomowany producent wkładów kominkowych, ogrzewaczy gazowych, kominków wolnostojących, biokominków oraz akcesoriów. Filozofia firmy zbudowana wokół idei „dobre, bo polskie” przyniosła marce nie tylko zasłużone miejsce w czołówce firm kominkowych, ale także wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. Płomień Roku 2019, Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich 2020 czy Laur Klienta w kategorii „Kominki i wkłady kominkowe”. Firma Kratki.pl udowadnia, że światowy design może iść w parze z doskonałą funkcjonalnością.

Related Posts

Leave a Comment