Na jaki okap zdecydować się do kuchni z wyspą?

by redakcja serwisu

Pomysłów na aranżację istnieje tyle, co kuchni, których one dotyczą. Jeśli metraż i indywidualne preferencje na to pozwalają, coraz częściej decydujemy się na wyspę, która urozmaicona o odpowiednio dobrany okap, idealnie wypełni i nada charakteru kuchni.

Duża, otwarta kuchnia to świetna okazja do popuszczenia wodzy fantazji i spełnienia planów, o których wiele osób może tylko pomarzyć. Wyspa kuchenna posiada szereg zalet i odpowiednio rozmieszczona, znacząco wpływa na komfort przygotowywania posiłków i ich konsumowania.

Jeżeli wyspa kuchenna jest wystarczająco duża, oprócz wyznaczenia przestrzeni roboczej, możemy w niej umieścić wszystkie niezbędne sprzęty, jak kuchenka, zmywarka, piekarnik czy zlew. W takiej sytuacji, gdy w wyspie będzie znajdowała się kuchenka lub płyta indukcyjna, należy pomyśleć o specjalnym okapie, dostosowanym do tego typu rozwiązania. Ważne, aby był dobrany na podstawie stylu, w jakim zaaranżowana została cała kuchnia. Odpowiedni okap wyspowy może stać się prawdziwym sercem całego domu, przyciągając uwagę swoim stylem i innowacyjnym wyglądem. Aby prawidłowo spełniał swoją funkcję, musi mieć wystarczająco wysoką moc silnika, żeby skutecznie pochłaniać wszystkie zapachy. Jest to wyjątkowo ważny aspekt, zwłaszcza przy kuchniach otwartych. W ofercie AKPO dostępny jest szeroki wachlarz okapów wyspowych po to, aby każdy, bez względu na styl, w jakim wykonał swoją kuchnię, mógł znaleźć pasujący do wystroju kuchni sprzęt. Znajdziemy zatem, zarówno okapy sufitowe, stalowe, jak i podwieszane. Niektóre z nich są na tyle uniwersalne, że będą pasowały do nowoczesnych i klasycznych kuchni.

Wiele okapów posiada dodatkowe funkcje, jak podświetlanie miejsca pracy, timer, czy sterowanie za pomocą pilota

„Okapy wyspowe są coraz częściej wybieranymi modelami, szczególnie wśród architektów wnętrz. Wybierając ten typ okapu zwróćmy uwagę na precyzyjne dopasowanie jego szerokości do wymiarów płyty grzewczej. Okap nie powinien mieć mniejszej szerokości niż płyta – wyjątkiem są okapy cylindryczne z pochłanianiem szczelinowym. Równie istotne poza parametrami technicznymi urządzenia jest jego stylistyka, która powinna współgrać z ogólnym wystrojem kuchni.” – podkreśla  Michał Kołakowski- Przedstawiciel Handlowy firmy AKPO.

Wyspa to jeden z najmodniejszych układów kuchennych. Odpowiednio wymierzona i wyposażona może stanowić kluczowe miejsce w domu, przy którym będą spotykali się wszyscy domownicy. Warto więc wyposażyć kuchnię w odpowiednio dobrany okap, który będzie znajdował się bezpośrednio nad kuchenką czy płyta indukcyjną, aby skutecznie neutralizować wszelkie zapachy. Szeroki asortyment, proponowany przez AKPO, pozwala na pełną dowolność i fantazję w aranżacji wymarzonej kuchni.

Related Posts

Leave a Comment