Wybierając projekt domu idealnego, każda osoba ma inne oczekiwania. Zwracamy uwagę na odmienne szczegóły, podoba nam się inny plan zagospodarowania przestrzeni, a nawet możemy się zastanawiać czy wybrać dom z garażem, czy bez. Obecnie projekty domów bez garażu cieszą się sporą popularnością. Dzieje się tak z kilku względów.
Projekty domów bez garażu – dla kogo są najlepsze?
Odpowiedzią, która nasuwa się na to pytanie, na pewno będzie: dla osób, które nie mają samochodu. Jednak to nie zawsze prawda. Nawet nie mając auta, garaż może się przydać jako schowek, a także miejsce na rowery czy inne przedmioty o dużych gabarytach. Część osób wykorzystuje wolne pomieszczenie na domowe biuro, a nawet na siłownię.
Dla kogo więc przeznaczone są projekty domów bez garażu? Dla wszystkich osób, które nie potrzebują takiego pomieszczenia, chcą oszczędzić na budowie domu lub po prostu nie mogą go postawić ze względu na warunki zabudowy posiadanej działki.
Warto pamiętać, że nawet jeśli teraz wybierzemy projekt budynku bez garażu, to w przyszłości można to zmienić. Gdy zajdzie potrzeba można go dobudować lub postawić garaż wolnostojący. A nawet postawić wiatę np. na okres zimy, aby chroniła pojazd przed śniegiem, a później ją rozmontować. Oczywiście o ile warunki zabudowy na to pozwalają. Jeżeli prawo jest przeciwko nam, to niestety pozostaje już tylko ładny projekt, który nie obejmuje garażu, ale spełnia inne nasze warunki.
Projekty domów bez garażu pozwalają zyskać więcej miejsca
Wybierając konkretny projekt, trzeba znać warunki zabudowy działki. Jednak, mimo że sporo osób może postawić dom z garażem, to się na niego nie decyduje. Porównując projekty domów o podobnej bryle, można zauważyć jeden szczegół. W miejsce garażu można zyskać inne pomieszczenie.
I choćby dlatego projekty domów bez garażu są popularne. Zamiast wbudowanego w bryłę garażu, możemy uzyskać pokój o powierzchni nawet 30 m kwadratowych. Tyle miejsca zajmuje pojedynczy garaż w bryle. A zatem rezygnując z garażu, którego nie potrzebujemy, zyskujemy dodatkowy pokój. Zatem wystarczy zastanowić się, co jest dla nas ważniejsze.
Dodatkowe pomieszczenie na parterze może być domowym biurem, sypialnią dla gości, a nawet główną sypialnią. Z powodzeniem można w nim zrobić składzik czy kotłownię. Tak naprawdę mając więcej miejsca na parterze, zyskujemy przydatną i dobrze oświetloną przestrzeń do dowolnego celu.
Tańsze w budowie są projekty domów bez garażu
Można się zastanawiać, jaka jest cena postawienia garażu w ramach bryły budynku, a jaka jest cena obiektu wolnostojącego. Warto pamiętać, że projekty domów bez garażu w bryle, mogą uwzględniać dodatkowy projekt garażu wolnostojącego. Jednak czy faktycznie opłaca się taki budować?
Dom bez garażu jest prostą konstrukcją. Nie trzeba w ścianie budynku montować systemu otwierania bramy garażowej. Nie trzeba też robić wzmocnionej posadzki, która nie zniszczy się pod ciężarem wielotonowego samochodu. Również nie są potrzebne dodatkowe zabezpieczenia takie jak kraty w oknach czy alarm. Rezygnując z tych wszystkich dodatkowych elementów, które muszą znaleźć się w pomieszczeniu na garaż, możemy sporo oszczędzić.
Wybierając dom bez garażu, zyskujemy więcej miejsca. A zatem nie musimy wybierać większego domu o powierzchni, która nas interesuje plus miejsce na garaż. Możemy z powodzeniem wybrać nieco mniejszy obiekt, który ma idealny dla nas rozkład. Mniejszy budynek, będzie też tańszy w realizacji. Projekty, jak https://pracownia-projekty.dom.pl/tag-projekty_domow_z_poddaszem_uzytkowym_bez_garazu.html dobrze się sprawdza dla osób, którym zależy na ładnym i praktycznym domu. Nie musimy budować garażu tylko po to, aby go mieć, jeśli nie będziemy z niego korzystać.