Radosne zestawienia kolorystyczne we wnętrzach

by redakcja serwisu

Lato inspiruje nas do zabawy kolorami w różnych wymiarach życia. Ubieramy się bardziej kolorowo, chętniej sięgamy po świeże warzywa i owoce, a także zachwycamy się żywymi barwami krajobrazów. Warto pomyśleć, by te optymistycznie nastrajające tonacje wprowadzić także do naszych domów. Odwdzięczą się oryginalnymi efektami dekoracyjnymi, które będą zachwycać niezależnie od pogody czy pory roku.

Dojrzałe pomidory wniosą radosną atmosferę do każdego wnętrza. Pomalowanie prostego regału emalią Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40 w kolorze M316 Tomato będzie doskonałym pomysłem na ubarwienie spokojnego kącika do pracy. Wykorzystanie tej barwy nawet w niewielkim zakresie będzie wprowadzać energię i stanowić niezwykle efektowny kontrast ze ścianami w delikatnej szarości K498 Haven z palety Tikkurila Symphony. W takim wnętrzu rzucone niby od niechcenia słomkowy kapelusz czy torba plażowa staną się trafionym dodatkiem dekoracyjnym także w zimowe miesiące, demonstrując wolność myśli mieszkańca i ukochanie słońca.

Chcący iść o krok dalej mogą pokusić się o wykorzystanie soczystej czerwieni do metamorfozy kuchni

A cóż lepiej łączy się z pomidorami w kuchni niż świeża bazylia? Takie zestawienie barw to także doskonały przepis na gruntowną zmianę tego pomieszczenia i to przy niewielkim wysiłku i nakładach. Wystarczy stare meble przemalować emalią Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40 w odcieniach M316 Tomato i M384 Basilica, by w ciągu weekendu zyskać całkiem nowe, niezwykle energetyczne i apetyczne wnętrze.

Sprawdzonym pomysłem na radosny wystrój będą zawsze barwy słońca. Połączenie na ścianie kilku żółtych odcieni, jak F302 Parmesan oraz J392 Wax z linii Tikkurila Optiva Matt 5, skomponowanych z kolorem S302 Graperfruit farby tablicowej Tikkurila Liitu, pozwoli na uzyskanie nowoczesnej, a jednocześnie funkcjonalnej ściany w jadalni. Dodanie białych mebli i dekoracji oraz zestawienie różnego rodzaju krzeseł i foteli zapewni relaksacyjny klimat sprzyjający kumulowaniu pozytywnych wibracji.

Nietuzinkowym sposobem na stworzenie rozpromieniającego efektu dekoracyjnego może być także pomalowanie drzwi oryginalnym kolorem. Radosnym, a jednocześnie uspokajającym zestawieniem będzie połączenie barwy letniego nieba na ścianie pomalowanej farbą Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w odcieniu Y354 Cumulus z drzwiami w kolorze X381 Aloe, uzyskanymi dzięki emalii Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40. Poszukujący tonacji, która będzie współgrać ze stylem galmour mogą wykorzystać do pomalowania drzwi wdzięczny niebieski odcień K433, zaś preferującym sielankowe aranżacje z pewnością przypadnie do gustu skomponowanie drzwi w żółtym kolorze J300 z podłogą odświeżoną farbą Tikkurila Betolux Akva w odcieniu V411.

Related Posts

Leave a Comment