Brodzik akrylowy czy z konglomeratu?

by redakcja serwisu

Wybór brodzika prysznicowego to bardzo ważna kwestia. Zwykle pod uwagę bierzemy jego rozmiar oraz kształt, nie zastanawiając się nad tym, z jakiego materiału został wykonany. Jednak tylko dobrze dopasowany i najwyższej jakości zagwarantuje nam komfort kąpieli i zadowolenie na lata.

Kiedy wybraliśmy już kabinę prysznicową, musimy zastanowić się jeszcze nad doborem odpowiedniego brodzika. Na jaki się zdecydować? Akrylowy, a może z konglomeratu? Podpowiadamy.

Praktyczny brodzik akrylowy

Jednym z najczęściej kupowanych brodzików jest brodzik akrylowy. Trudno się temu dziwić, gdyż posiada wiele atutów. Brodziki akrylowe mają gładką, antybakteryjną powierzchnię uniemożliwiającą namnażanie się bakterii i pleśni, co sprawia, że są łatwe do utrzymania w czystości. Ponadto, brodziki akrylowe są wytrzymałe – oczywiście jeśli zdecydujemy się na produkt dobrej jakości. Najtańsze warianty mogą żółknąć i matowieć.

– W Radaway zdajemy sobie sprawę z tego, że tylko najlepszej jakości brodziki zagwarantują 100% komfort użytkowania całej przestrzeni prysznicowej. Dlatego dbamy o to, by proponowane przez nas produkty były wykonane z najlepszych materiałów – mówi Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.

Nowoczesny brodzik konglomeratowy

Na wizualizacjach prezentowanych w mediach wnętrzarskich najczęściej widujemy ostatnio brodziki o strukturze kamienia zlicowane z poziomem posadzki. Jest to bardzo efektowne i modne rozwiązanie, które pasuje do większości stylów, w jakich może być urządzona łazienka. Jeśli chcemy wykorzystać je w swoim domu, warto wybrać brodzik z konglomeratu marmurowego. Produktów, które można wpuścić w podłogę, jest z tego materiału znacznie więcej niż z akrylu. Brodziki konglomeratowe są także dostępne w kilku kolorach: bieli, czerni, antracycie i cemento. Łatwo więc dopasujemy je do sytuacji aranżacyjnej. Ponadto wyłącznie ten typ można spersonalizować i zamówić pod wymiar.

– W ofercie Radaway posiadamy szeroką gamę brodzików konglomeratowych, z której dwie serie – Kyntos i Teos – dostępne są w programie „Na miarę”, umożliwiającym ich docięcie do pożądanego kształtu i dopasowanie do wnętrza. To szczególnie ważne, gdy w łazience występują słupy lub nietypowe wnęki, ponieważ jesteśmy w stanie maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce – mówi Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.

Porównując oba typu brodzików trudno jednoznacznie stwierdzić, który wariant jest lepszy. Tak naprawdę wszystko zależy od osobistych preferencji oraz możliwości aranżacyjnych łazienki. Ważne jednak, by wybrać produkt dobrej jakości, a najlepiej zaopatrzyć się w brodzik i kabinę tego samego producenta. Wtedy możemy mieć pewność, że komplet spełni wszystkie nasze oczekiwania – zarówno te związane z estetyką, jak i funkcjonalnością.

Related Posts

Leave a Comment