Home office – jak urządzić biuro w domu

by redakcja serwisu

W trosce o bezpieczeństwo swoich pracowników, większość firm umożliwia im obecnie pracę w domu. Zaletami home office jest m.in. dyspozycyjność pracowników, ograniczenie kosztów pracodawców a także elastyczny czas pracy, który może być połączony z opieką nad dziećmi.

Domowe biuro można mieć w osobnym pomieszczeniu, lub wydzielić część innego na rzecz miejsca do pracy. Niewątpliwie, istotny jest dobór materiałów w takim wnętrzu – wygodny fotel, biurko, meble czy oświetlenia.

Ale nie bez znaczenia jest również… podłoga!

Naturalna, dębowa podłoga w pomieszczeniu jest nie tylko trwała i łatwa w pielęgnacji, ale przede wszystkim bezpieczna. Wszystkie produkty marki Chapel Parket – deski, klepki czy kasetony – zabezpieczone są olejem woskowym wzbogaconym w związku krzemu – Preparat ma dużą odporność na ścieranie i działanie m.in. wody, coli, soków owocowych i mleka, a przy tym jest zgodny z normą DIN 68861 1A i odpowiada europejskiej normie EN71 dotyczącej zabawek z drewna. W przypadku podłóg warstwowych (wykonanych z drewna inżynieryjnego) warto upewnić się, jaka jest icg klasa emisji formaldehydu. Najniższy, a zarazem bezpieczny, poziom to „E1” i taki posiadają podłogi Chapel Parket. Produkty sygnowane tym brandem posiadają także certyfikat FSC (Forest Stewardship Council A.C.), potwierdzający, że zostały one wykonane z drewna pochodzącego z lasów, w których racjonalnie gospodaruje się zasobami -wylicza Paweł Bekas, ekspert marki Chapel Parket.

Warto mieć na względzie jeszcze inną cechę dębowych desek – ten surowiec bardzo dobrze tłumi hałasy i jest odpowiedni dla alergików a także, z uwagi na swoje higroskopijne właściwości, reguluje w pomieszczeniu wilgotność powietrza.

Bez dwóch zdań istotną kwestią jest także wygląd podłogi. W końcu jest to inwestycja na długie lata, warto więc dokładnie przemyśleć w jakim kolorze lub odcieniu powinna być podłoga i „dopasować” ją do ogólnego wystroju mieszkania lub domu. W bogatej ofercie marki Chapel Parket znajduje się ponad 50 odcieni, wybierać można również z kilku selekcji drewna, wymiarów oraz wykończenia. Taka „skrojona na wymiar” podłoga z pewnością posłuży na wiele lat.

Related Posts

Leave a Comment