Jak urządzić domowe SPA?

by redakcja serwisu

Chłodne dni i szarość za oknami w sposób szczególny inspirują myślenie o relaksie, o który prosi ciało. Aromatyczne olejki, miękka piana i szum ciepłej wody… Bez wychodzenia z domu! Dzięki kolekcji Engers SPA urządzenie stylowej łazienki o odprężającym i kojącym zmysły charakterze należy zarówno do łatwości, jak i do przyjemności.

Naturalny urok trendsetterskich płytek Engers SPA zachwyca projektantów oraz każdego, kto jest wrażliwy na niebanalne piękno. Płytki w kolorze bieli, piasku i szarości znajdą doskonałe zastosowanie we wnętrzach łazienek, salonów kąpielowych oraz przestrzeni dedykowanych domowym relaksacyjno-upiększającym rytuałom.

Engers SPA to linia jasnych płytek (30×60 cm oraz 33×100 cm) oraz harmonizujących z nimi dekorów – piaskowo-szarej mozaiki o formacie 30×60 cm oraz wielkoformatowego dekoru 33×100 cm, którego multikolorowy design przypomina skalisty lub nadmorski krajobraz w pochmurny dzień. Dzięki nim wnętrza nabierają eleganckiego i naturalnego charakteru – w zgodzie z zasadami minimalizmu oraz wymogami współczesnych trendów.

Naturalne, domowe SPA

Nowoczesne salony SPA z powodzeniem realizują zasadę umiaru i złotego środka – króluje w nich spokój, a także stylowe nawiązanie do klasyki architektury i ponadczasowego piękna natury. Podejście to uznać można za esencję charakteru płytek Engers i kolekcji SPA, której kolory oraz formaty zachwycają bogactwem i różnorodnością możliwego zastosowania.

Nieskazitelność bazowych, białych płytek SPA jest doskonałym tłem dla dekorów kolekcji. Dzięki nim zarówno nieco mniejsza mozaika, jak i głębia szarości na dużym formacie 33×100 cm zyskują doskonałą oprawę i niezbędny kontrast.

Piękno, które koi zmysły

Biel uspokaja, beże i szarości przypominają o wdzięku natury. Razem stanowią uniwersalny, sprawdzony duet – niezależnie od wybranych tonacyjnych proporcji. Wzorem salonów SPA, korzystając z mocniejszej kolorystyki dekorów, warto podzielić przestrzeń na poszczególne sekcje. Mocniejsze barwy przy ścianie z prysznicem albo wnęce z wanną dodadzą wnętrzom głębi, podczas gdy jasność pozostałych ścian pomoże utrzymać lekki i delikatny charakter całości łazienki.

Podziały mogą być wertykalne lub horyzontalne. Przy tych drugich pomocne okażą się węższe płytki SPA Engers 11×100 cm, które zastosować można zarówno tuż przy podłodze, jak i na dowolnej wysokości ściany lub sąsiadujących ze sobą ścian. Pas szarości w ciekawy sposób wpływa na optykę przestrzeni – podkreślając harmonię i symetryczność ścian.

Oaza spokoju i relaksu

Do opisanych już kolorów i pomysłów, warto dodać zapach lasu lub morskiej bryzy oraz klimatyczne oświetlenie – ledową jasność i miękkie płomienie świec. A może piżmo, cynamon albo drzewo sandałowe pod postacią kadzideł i olejków? Tak by zmysłowe doświadczenia płynące z relaksu w dobrze zaprojektowanej przestrzeni działały multisensorycznie i skutecznie.

Decydując się na lokalizację oraz rozkład łazienki, warto również zadbać o piękny widok za oknem, dzięki któremu poranna lub wieczorna kąpiel będzie jednocześnie kontemplacyjnym doświadczaniem świeżości wiosennej zieleni lub ciszy miejskich, zimowych krajobrazów.

Naturalna urokliwość oraz ciekawe możliwości aranżacyjne płytek SPA wpisują się w stylistykę wszystkich kolekcji Engers. Design marki, inspirowany unikalnym połączeniem metalu, drewna i betonu architektonicznego sprawia, że wnętrza nabierają ponadczasowego i oryginalnego charakteru.

Related Posts

Leave a Comment