Jedna komora, tyle możliwości!

by redakcja serwisu

Niewielkie kuchnie wymagają przemyślanych decyzji podczas rozplanowania powierzchni, wyboru funkcjonalnej zabudowy kuchennej oraz niezbędnych sprzętów. Warto się nad tym zastanowić już w trakcie projektowania i pamiętać, że np. zbyt duży zlewozmywak może przytłoczyć pomieszczenie, zabierając cenną powierzchnię blatu roboczego. Do nieco mniejszych kuchni warto więc wybrać zlewozmywaki jednokomorowe. Okazuje się, że niektórzy producenci wyposażają je teraz w bardzo zaskakujące i przydatne funkcje dodatkowe!

Po pierwsze zabudowa

Przy niewielkim metrażu najlepiej zdecydować się na zabudowę pod wymiar. Pozwoli to na wykonanie szafek pasujących nawet do wąskiej kuchni, tak, by optymalnie wykorzystać jej przestrzeń. Jeśli w kuchni zaplanujemy meble wolnostojące, wybór sprzętów do montażu w szafkach, zazwyczaj ogranicza się do zlewu kuchennego. Aby dało się go zamontować w niewielkiej szafce, konieczny jest wybór modelu o właściwych wymiarach, a w ofercie Comitor znajdziemy zlewozmywaki BLANCO, pasujące do szafek o szerokości 30cm, 40cm, 45cm, 50cm, 60cm, 80cm, a nawet 90 cm.

Duży wybór

Optymalnym rozwiązaniem będą modele z ociekaczem, po którym łatwo spłynie woda z suszących się naczyń. Wybierając wersję jednokomorową bez ociekacza, dobrze jest zaopatrzyć się w przydatne akcesoria, np. montowany bezpośrednio w zlewozmywaku dozownik do mydła BLANCO, czy dodatkowy koszyk mocowany do krawędzi. Będzie on pełnił on funkcję mini ociekacza na sztućce, lub podręcznego schowka na gąbkę do zmywania. Dodatkowe akcesoria przeznaczone do zlewozmywaków jednokomorowych to nie wszystko. Warto wspomnieć, że w ofercie Comitor znajdziemy zlewozmywaki wykonane ze stali nierdzewnej, praktycznego  Silgranitu oraz modele z bardzo eleganckiej ceramiki. Poza wieloma rozmiarami i rodzajami wykończenia, możemy się zdecydować na wersję kwadratową, prostokątną lub owalną, a także nadający wyrazistości kuchni nieoczywisty kolor sprzętu.

Praktyczne akcesoria

Propozycje z bogatego asortymentu Comitor pozwolą zaoszczędzić miejsce do przygotowywania posiłków, a dobrze dobrane nie stracą na praktyczności. Niektóre ze zlewozmywaków, jak np. BLANCO ETAGON, posiadają wewnątrz komory wyprofilowaną krawędź, na której można oprzeć bardzo stabilne szyny ze stali szlachetnej. Na takich szynach postawimy np. patelnie lub gorące garnki do odsączenia wody. Warzywa pokrojone na desce do krojenia, opartej na krawędzi komory, łatwo zsuniemy bezpośrednio do naczynia ustawionego na szynach w komorze. Dzięki temu, będąc posiadaczami jednokomorowego zlewozmywaka, zyskamy dodatkowy funkcjonalny poziom, a zwykła pojedyncza komora stanie się samowystarczalnym centrum kuchennym. Do tego modelu zlewozmywaka można dobrać praktyczną narożną odsączarkę, dozownik do płynu, przenośny ociekacz i deskę do krojenia, która po zakryciu nią komory będzie stanowiła przedłużenie powierzchni roboczej.

W asortymencie Comitor z pewnością znajdzie się model zlewozmywaka, który odnajdzie się w naszej kuchni, niezależnie od jej wielkości i wystroju. Wybrany zlewozmywak warto uzupełnić jedną z oszczędzających lub filtrujących wodę baterii kuchennych BLANCO.

Related Posts

Leave a Comment