Ściany tapicerowane – niebanalna dekoracja sypialni w stylu glamour

by redakcja serwisu

Łóżka tapicerowane w dzisiejszych wnętrzach stały się już standardem. Miłośnicy takiego wystroju mogą jednak pójść o krok dalej i postawić w swoim domu na ściany tapicerowane. Jest to niezwykle oryginalny i ciekawy pomysł na dekorację swojej sypialni. Jak wyglądają ściany tapicerowane i czy warto na nie postawić?

Czym są ściany tapicerowane?

Chcąc posiadać ściany tapicerowane w swoim domu tak naprawdę inwestujemy w specjalne panele, które są obszyte materiałem tapicerskim z wypełnieniem w środku. Można je montować nie tylko na ścianach, gdyż dobrze sprawdzą się również na suficie, czy też na meblach. Z tego powodu mogą one zyskać na popularności w najbliższym czasie.

Gdzie można wykorzystać ściany tapicerowane?

Specjalne panele służące do tworzenia ścian tapicerowanych można wykorzystać nie tylko w sypialni, gdzie pomogą w stworzeniu oryginalnego i przytulnego wnętrza. Dobrze sprawdzą sie one również w biurach, gdzie mogą pomóc w stworzeniu unikalnej atmosfery oraz co bardzo ważne znacząco poprawić akustykę pomieszczenia.

W sypialni z kolei mogą świetnie pomóc w stworzenia sypialni w stylu glamour. W tym celu najlepiej jest wykorzystać ściany tapicerowane z odpowiednim pikowaniem, które wykorzystają materiały wysokiej jakości. Dlatego popularne są na przykład panele tapicerowane w kolorze szarym, bądź w innych stonowanych lub przygaszonych odcieniach, gdyż to one są w stanie nadać wnętrzu najbardziej luksusowego i eleganckiego wyglądu.

Dlaczego warto postawić na ściany tapicerowane?

Ściany tapicerowane są świetnym wyborem w sypialniach w których łóżko stoi przy ścianie. Dzięki nim czytając książkę można oprzeć się nie na zimnej i twardej ścianie, a na wygodnej ścianie tapicerowanej. Dodatkowo mogą one świetnie sprawdzić się w przedpokoju, a ponadto zostaną docenione przez rodziców małych dzieci, które jak wiadomo uwielbiają biegać i gdy wpadną na ścianę tapicerowaną to maleje ryzyko powstania siniaków i innych urazów, które mogą powstać w wyniku zderzenia się z twardą ścianą.

Related Posts

Leave a Comment