Zasłoń lub odsłoń okno nie wstając z kanapy!

by redakcja serwisu

Systemy elektryczne idealnie sprawdzą się przy dużych, panoramicznych oknach, na które decydujemy się coraz częściej. Nic dziwnego – wyglądają bardzo efektownie i nowocześnie, a w dodatku zapewniają nam dostęp dużej ilości światła słonecznego. Przeszklenia okienne, które nieraz sięgają aż do sufitu, są wyjątkowo popularne we współczesnym budownictwie i apartamentach, zwłaszcza tych urządzonych w stylu loftowym.

Mimo licznych zalet mają także kilka wad, które szybko zaczną nam doskwierać. To okna trudne do zasłonięcia, a przecież zamontowanie w oknie rolet czy zawieszenie zasłon jest niezbędne. Nie tylko chronią nas przed słońcem – dobrze dobrane dekoracje okienne dodadzą naszemu wnętrzu przytulności i zapewnią mieszkańcom większe poczucie prywatności. Optymalnym rozwiązaniem przy oknach o dużych rozmiarach okażą się karnisze z napędem elektrycznym, na których zawiesimy zasłony i firany dostosowane do wystroju wnętrza. Marcin Dekor oferuje kilka modeli karniszy elektrycznych z silnikami o zróżnicowanej mocy, zarówno modele akumulatorowe, jak i zasilane napięciem doprowadzonym z zewnątrz. Warto podkreślić, że szyna ma zaledwie 2 centymetry wysokości, dzięki czemu możemy je zamontować nawet przy bardzo wąskich nadprożach. Miłośnicy nieco nowocześniejszych rozwiązań mogą zdecydować się na rolety – marka Marcin Dekor posiada w swojej szerokiej ofercie modele rzymskie z napędem elektrycznym. Możemy je z powodzeniem zastosować przy oknach, które mają aż do 6 metrów wysokości i do 4 metrów szerokości.

Waga

Kiedy decydujemy się na dekoracje okien o pokaźnych rozmiarach, musimy liczyć się z tym, że nasze zasłony lub rolety będą ciężkie, a co za tym idzie – ich manualna obsługa przysporzy nam na co dzień wielu trudności. Na szczęście z pomocą przychodzi nam technologia. Automatyczny system szynowy od Marcin Dekor jest w stanie przesuwać zasłony, które ważą nawet 70 kilogramów. Dodatkowo marka stosuje system Touch Motion, dzięki któremu wystarczy, że lekko pociągniemy za zawieszoną firankę czy zasłonę, by uruchomić napęd. Natomiast mechanizm XL do rolet elektrycznych bez trudu poradzi sobie z tkaniną, której waga wynosi do 15 kilogramów.

To duże ułatwienie, dzięki któremu każdy z domowników, nawet nasze dzieci, będzie w stanie zasłonić okno bez najmniejszego problemu. Zamiast pociągać za łańcuszek,  czy męczyć się z ciężkimi zasłonami, jedyne, co musimy zrobić, to nacisnąć odpowiedni przycisk. Możemy sterować nimi na kilka sposobów a do wyboru mamy: pilot (jednokanałowy lub wielokanałowy, w zależności od naszych potrzeb), przełącznik ścienny, a także systemy mieszane. Najnowocześniejsze rozwiązania oferowane przez firmę Marcin Dekor są całkowicie kompatybilne z systemami domu inteligentnego (smart home). To sprawia, że mogą je z powodzeniem uzupełniać, a ich użytkownicy będą cieszyć się kolejnymi funkcjonalnymi korzyściami płynącymi ze zdalnego zarządzania własnym domem.

Wymagające przeszklenia

Możemy do nich zaliczyć między innymi przeszklenia okienne, które znajdują się bardzo wysoko, a przede wszystkim – najbardziej wymagające okna dachowe. Systemy elektryczne sprawdzą się w tym przypadku idealnie. Pozwolą na wygodne odsłonięcie lub zasłonięcie rolety bez konieczności wchodzenia na stopień czy krzesło. Warto zadbać o doprowadzanie napięcia w okolice okna już na etapie projektu. Na szczególna uwagę zasługują systemy rolet rzymskich do okien dachowych, w których stosowane są subtelne prowadnice boczne, dzięki którym materiał po opuszczeniu pozostaje w taj samej płaszczyźnie co skośna ściana dachu. To sprawia, że roleta jest w pełni funkcjonalna, zachowując swoje walory estetyczne, a my możemy cieszyć się licznymi korzyściami wynikającymi z wprowadzenia systemów elektrycznych do naszych domów.

Karnisze elektryczne od Marcin Dekor z łatwością dopasują się do najbardziej wymagających i oryginalnych projektów, ponieważ istnieje możliwość gięcia karniszy: punktowego lub po dowolnym łuku. Doskonale się sprawdzą, gdy nasza ściana jest wygięta w łuk, a także gdy okno zostało zwieńczone łukiem. Pamiętajmy także, że te technologie będą doskonałym rozwiązaniem, jeśli mamy w domu wiele okien o standardowych wymiarach. W tym wypadku pomogą nam wielokanałowe piloty, za sprawą których możemy sterować kilkoma różnymi dekoracjami okiennymi w jednym pomieszczeniu.

O elektrycznych systemach najlepiej pomyśleć już na etapie projektu czy remontu. Będziemy mogli zaplanować, jak rozmieścić punkty wyprowadzenia napięcia, lub też w jaki sposób zoptymalizować rodzaj okablowania, co znacząco ułatwi zastosowanie systemów elektrycznych w naszych wnętrzach. Na szczęście jednak na późniejszym etapie również możemy zastosować rozwiązania automatyczne. Zamontowanie sterowanych elektrycznie dekoracji okiennych nie wymaga znaczącej ingerencji w nasz dom czy mieszkanie, jednak wówczas jest ono nieco kosztowniejsze i wymaga od nas minimalnego zaangażowania. Jeśli nie uwzględnialiśmy  w projekcie automatycznie sterowanych rolet czy zasłon, a  decydujemy się na nie dopiero po jakimś czasie, wówczas świetnym rozwiązaniem będą systemy akumulatorowe z oferty  Marcin Dekor. Takie silniki wymagają doładowania średnio raz na pół roku, natomiast, co bardzo istotne, przy ich zastosowania nie są konieczne żadne dodatkowe prace związane z domową instalacją elektryczną.

Każdy, niezależnie od naszych warunków mieszkaniowych, może cieszyć się systemami elektrycznymi. Warto jednak przed ich zakupem skonsultować się ze specjalistami – eksperci Marcin Dekor zawsze służą pomocą podczas zakupów. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.marcindekor.com.pl .

Related Posts

Leave a Comment