Wynajem szalunków ściennych – na co uważać?

by redakcja serwisu

Budowa domu czy obiektu o innym przeznaczeniu użytkowym zawsze wiąże się z dość sporymi kosztami finansowymi, a także dużą odpowiedzialnością, która spoczywa nie tylko na wykonawcy budowlanym, ale również na samym inwestorze. To właśnie do niego należy ostateczna decyzja odnośnie wyboru materiałów czy sprzętu budowlanego, których jakość nie powinna pozostawiać żadnych wątpliwości. Szalunki ścienne pozostają w kręgu systemów budowlanych, które wykazują się wysoką przydatnością podczas budowy domu, wzrasta zainteresowanie możliwością ich wynajmu. Na co jednak uważać wypożyczając szalunki ścienne?

Wynajem szalunków ściennych – dobór odpowiedniego systemu

Decydując się na wypożyczenie szalunków ściennych należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj systemu szalunkowego, który będzie najbardziej odpowiedni do przewidzianych prac budowlanych. Nieco inne szalunki ścienne należy zastosować do wykonania ścian żelbetowych czy stóp fundamentowych, natomiast przy wznoszeniu konstrukcji wielkogabarytowych wykorzystuje się systemy szalunkowe o innych właściwościach. Jest to niezwykle ważny aspekt, gdyż determinuje on wytrzymałość i stabilność elementów betonowych i żelbetowych, co z kolei przekłada się na bezpieczeństwo budynku.

Koszty wynajmu szalunków ściennych

Jednorazowy wynajem szalunków ściennych często uznawane jest za rozwiązanie znacznie bardziej korzystne finansowo w porównaniu do ich zakupu, jednak przed skorzystaniem z usług danej firmy warto dokładnie zapoznać się z jej ofertą. Wypożyczenie szalunków ściennych, pomimo niskich stawek za dzień, może w konsekwencji nadszarpnąć budżet inwestora, gdy okres wynajmu z przyczyn niezależnych będzie się przedłużał. Należy również pamiętać, że wiele dystrybutorów systemów szalunkowych nalicza dodatkowe opłaty związane z kaucją za wynajem szalunków czy też ich montażem, demontażem i transportem. W niektórych przypadkach można ich uniknąć, jeśli inwestor ma możliwości do przewiezienia szalunków na własną rękę.

Zobacz także: https://webgazeta.pl/nowe-prawo-budowlane-2021-a-budowa-domu-co-warto-wiedziec/

Wynajem szalunków a ich jakość

Wynajmując szalunki ścienne warto dokładnie sprawdzić ich jakość oraz stan techniczny. Uszkodzone czy nadmierne wyeksploatowane elementy mogą nie tylko przedłużać wykonanie ścian betonowych czy żelbetowych, ale w konsekwencji prowadzić do wad konstrukcyjnych. Wybierając system szalunkowy należy zatem zwrócić szczególną uwagę na jego „kondycję” oraz poziom zużycia. Wypożyczenie szalunków ściennych to kwestia niezwykle istotna, dlatego warto skorzystać ze sprzętu tylko sprawdzonych dystrybutorów, do jakich z pewnością można zliczyć firmę https://szalbud.pl/, która oferuje nie tylko szalunki ścienne, ale również szalunki stropowe czy rusztowania ramowe.

Related Posts

1 comment

Leave a Comment