CNC daje ogromne możliwości. Jakie są główne zalety cięcia laserem?

by redakcja serwisu

Bardzo często zdarza się, że chcąc zamówić nowoczesne i odpowiednie elementy stalowe do maszyn czy urządzeń zdecydowanie musimy sięgać po współpracę z doświadczonym wykonawcą, który specjalizuje się chociażby w szeroko rozumianym CNC. Ta właśnie usługa daje ogromne możliwości i pozwala przede wszystkim wykonywać usługi i produkty na indywidualne zamówienie.

Nie ma możliwości, aby współczesny zakład pracy, np. firma produkcyjna czy zajmująca się konfekcjonowaniem mogły normalnie funkcjonować chociażby bez odpowiednio przygotowanej oraz wdrożonej hali z maszynami. To właśnie one często są podstawą, która umożliwia normalne funkcjonowanie firmy. Wykonywaniem maszyn i urządzeń zajmują się wyspecjalizowane firmy, posiadające doświadczenie, park maszynowy, doświadczonych pracowników.

Dlaczego jest to tak ważne? Gdyż umożliwia wykonanie maszyn i urządzeń zgodnie ze specyfikacją, wolą klienta, specyfiką jego działalności. Wiele rzeczy można wykonać przy pomocy CNC, zwłaszcza takiej usługi, jak wycinanie laserem.

O co chodzi w wycinaniu laserem?

Przede wszystkim do wykonywania tego rodzaju usługi wykorzystywany jest laser przemysłowy, sterowany przy pomocy odpowiedniej automatyki przemysłowej. Dzięki dobrze ustawionej wiązce, o bardzo dużej mocy, możliwe jest wycinanie otworów oraz cięcie blachy oraz innych materiałów stalowych.

Zobacz także: https://przegladsrodmiejski.pl/ciecie-laserowe-jakie-przynosi-efekty/

Plusem takiego rozwiązania jest oczywiście bardzo duża dokładność, precyzja, automatyzacja, szybkie tempo.

Brak marnowania materiału

Materiał jest bardzo drogi, a koszty jego zakupu zdecydowanie ponosi inwestor, każdemu powinno więc zależeć na tym, aby wykonawca ciął w taki sposób, który maksymalnie uniemożliwi straty materiałowe. Dzięki cięciu laserowemu zdecydowanie jest to możliwe. Sprzyja temu dopasowana automatyka, która steruje wiązką lasera. Pozwala na tak precyzyjne ciecie, że z jednego arkusza blachy można wyciąć jak najwięcej elementów.

Jakość cięcia

To kolejna kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę. Pozwala ona na uzyskanie maksymalnie dobrej jakości cięcia, nie mamy problemów z krawędziami, poszarpaniem materiałów, przypalaniem, zmianą kolorystyki czy zmiana właściwości technicznych blachy. Jest ona dokładnie taka sama, jak przed cięciem. Zdecydowanie można mówić wtedy o bardzo dokładnym cięciu, a także cięciu wyjątkowo estetycznym. To przełoży się na zadowolenie klienta.

Related Posts

1 comment

Leave a Comment